Blog

 • 11/05/2022 0 Komentarze
  Poradnik dobrych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa

  Rozwój technologii i postęp cywilizacyjny sprawił, że praktycznie niezależnie od wieku każdy może bez problemów korzystać z internetu na telefonie, tablecie, komputerze czy też telewizorze. Dla niektórych jest to tylko rozrywka, a dla innych codzienna praca. Zarówno na jednych, jak i na drugich czyha niebezpieczeństwo. Chodzi o ataki hakerskie, które mają na celu kradzież danych i przejęcie kontroli nad wirtualnym życiem każdego z nas. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże niebezpieczeństwo nam grozi, jednak warto o tym pamiętać, ponieważ nie znamy dnia ani godziny, kiedy może okazać się, że ktoś włamał się do naszego konta bankowego, na portale społecznościowe czy też maila. Jak się przed tym ustrzec? Jakie dobre praktyki warto wprowadzić w życie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

  Dowiedz się więcej
 • 22/03/2022 0 Komentarze
  Przegląd najpopularniejszych cyberataków w 2021 roku

  Rzeczywistość wirtualna ma nieograniczone możliwości, co z jednej strony ma dużo zalet, jednak z drugiej posiada porównywalnie dużo wad. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy nasz ruch jest rejestrowany w internecie i nie da się go wymazać. W większości przypadków są one analizowane przez algorytmy Google, które podpowiadają strony czy produkty z interesującymi nas ofertami.

  Dowiedz się więcej
 • 21/02/2022 0 Komentarze
  Cyberbezpieczeństwo w sektorze bankowości i rynków finansowych

  Rozwój nowych technologii sprawił, że oprócz usprawnienia działania różnych urządzeń, doszło także do rozbudowy usług wielu branż. Szczególnie mocno widać to w sektorze bankowości i rynków finansowych. Wraz z rozwojem pojawiły się również nowe zagrożenia, wynikające z przeniesienia wielu działań do internetu. Swojej szansy upatrują hakerzy, którzy tylko czekają na nieostrożne działanie zarówno samych instytucji, jak i ich klientów. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby zacząć wprowadzać zaawansowane narzędzia, mające pomóc w cyberbezpieczeństwie.

  Dowiedz się więcej
 • 03/01/2022 0 Komentarze
  Czym jest cyberbezpieczeństwo i dlaczego warto o nie zadbać?

  W dobie nowych technologii, choć pojawia się bardzo dużo możliwości rozwoju, to z drugiej strony widoczne są także coraz większe zagrożenia związane z przestrzenią wirtualną. Tak, jak włamywacze mogą okraść Twój dom z drogocennych przedmiotów czy pieniędzy, tak i w internecie możesz spotkać się z atakami hakerów, którzy będą chcieli wyłudzić wrażliwe dane. Dzięki nim będą w stanie m.in. dostać się do konta bankowego i ściągnąć z rachunku wszystkie oszczędności. Dlatego też należy zadbać o cyberbezpieczeństwo, mające na celu ochronę Twoich danych w wirtualnej rzeczywistości.

  Dowiedz się więcej
 • 25/10/2021 0 Komentarze
  Zalety outsorcingu IT

  Dla większości przedsiębiorców niezwykle ważna jest optymalizacja kosztów, której szukają w różnych działach swojej firmy. Niektórzy zdecydują się na powierzenie większej liczby obowiązków jednemu pracownikowi i zwolnieniu drugiego, a inni pomyślą o outsourcingu, który jest coraz częściej wybierany, szczególnie ten związany z IT. Można zacząć się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Wszystko za sprawą dużej liczby zalet, która przekonuje coraz większe grono przedsiębiorców.

  Dowiedz się więcej
 • 22/09/2021 0 Komentarze
  Co to jest outsourcing IT?

  Obecnie praktycznie każda firma posiada przynajmniej kilka laptopów czy też komputerów dla swoich pracowników. Jednak, aby obniżyć koszty, wiele firm decyduje się na to, by nie mieć własnych specjalistów, którzy mogliby pomóc w zakresie naprawy systemów informatycznych czy też samych sprzętów. Zamiast tego zwracają się do zewnętrznych firm, posiadających wykwalifikowanych fachowców z dużym doświadczeniem. Tego typu rozwiązanie to outsourcing IT, który znajduje coraz większe grono odbiorców ze względu na zdecydowanie mniejszy poniesiony koszt niż w przypadku zatrudnienia swoich własnych informatyków, którzy oprócz pensji, wymagaliby również doszkalających kursów dotyczących, chociażby nowinek z zakresu systemów komputerowych czy samych sprzętów.

  Dowiedz się więcej
 • 22/09/2021 0 Komentarze
  Consulting IT - czy warto w niego inwestować?

  Obecnie każda firma korzysta z komputerów, co powinno znacznie ułatwiać pracę wszystkim zatrudnionym w firmie osobom. Dzięki temu nie trzeba już korzystać z zeszytów, notatników czy też tony papieru, na których wcześnie wykonywano wszystkie opisy, tworzono umowy lub spisywano listy obecności. Jednak zarówno spisywanie ręczne na kartkach ważnych opisów, jak i praca na komputerze mają swoje wady. W przypadku elektroniki problemem może okazać się zbyt wolno pracujący system, co może być spowodowane wieloma czynnikami. Oczywiście nie każdy musi się znać na wszystkim, dlatego w takich przypadkach przyda się consulting IT.

  Dowiedz się więcej