Jak bronić się przed atakami hakerskimi?

Przestępstwa internetowe są coraz bardziej powszechnym zjawiskiem - użytkownicy zastanawiają się w jaki sposób ich unikać, a także co zrobić, aby urządzenia domowe i firmowe były chronione. Istnieje kilka sposobów na obronę przed atakami cyberprzestępców i hakerów – dowiedz się jak osiągnąć bezpieczeństwo IT w domu lub przedsiębiorstwie i uniknąć zagrożeń.

Hasło - klucz do Twoich urządzeń i bezpieczeństwa!

 

Obecnie każde konto prywatne i firmowe jest bronione hasłem. Jest to kod składający się z kompozycji liter, cyfr i znaków specjalnych, dzięki któremu osoby postronne, np. hakerzy, nie mogą dostać się do Twoich danych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo IT nie korzystaj z jednego hasła do wielu kont, regularnie je zmieniaj i stwórz silny kod – zrezygnuj z zabezpieczeń w stylu “1234”, a wszystkie dostępy przechowuj za pomocą menadżera haseł.

 

Ochrona danych i prywatności - jak o nią zadbać?

 

Jeżeli jesteś właścicielem firmy powinieneś szczególnie zadbać o bezpieczeństwo danych swojego zespołu. Uważaj na to, aby informacje w postaci PESEL-u, numerów telefonów czy adresów pracowników lub Klientów nie były dostępne dla osób spoza firmy, np. hakerów, którzy mogą je wykorzystać podczas ataków.

 

Narzędzia IT dla zwiększenia ochrony

 

Zadbaj o to, aby systemy IT w Twoim przedsiębiorstwie pochodziły z legalnych źródeł oraz były bronione przed złośliwym oprogramowaniem lub atakami przestępców. Pomogą Ci w tym takie rozwiązania, jak:

  • oprogramowanie antywirusowe i zapory sieciowe,
  • podwójne uwierzytelnienie podczas logowania,
  • aktualizacje systemów.


Jak chronić się przed hakerami i cyberprzestępcami?

 

Ataki cyberprzestępców mogą być trudne do wykrycia i stanowić poważne zagrożenie. Jak bronić się przed atakami hakerskimi?

  • nie klikaj w podejrzane linki i załączniki z wiadomości mailowych lub SMS-ów,
  • nie udostępniaj danych osobom nieupoważnionym,
  • weryfikuj strony i oprogramowania, z których korzystasz.

 

Zwiększ bezpieczeństwo IT w firmie i unikaj cyberzagrożeń dzięki usługom 4ERGO!

 

Ochrona przed cyberzagrożeniami to podstawa funkcjonowania każdego biznesu – zadbaj o nią z naszą pomocą! Zajmiemy się wprowadzeniem solidnych zapór, wykorzystując nowoczesne rozwiązania, zapewniające obronę danych, pracowników przed zagrożeniami dla urządzeń mobilnych i stacjonarnych.

0
Feed

Zostaw komentarz